Poznávacie zájazdy

Dobrodružstvo vo dvojici / Jordansko.sk

Čo je poznávací zájazd?

Poznávací zájazd je cestovateľská akcia, ktorá má za cieľ poskytnúť účastníkom možnosť spoznať nové miesta a kultúru v danom regióne alebo krajine. Tieto zájazdy obvykle organizuje cestovná kancelária, turistická spoločnosť, no dajú sa absolvovať aj o vlastnej osi. Zvyčajne obsahujú program plný pamiatok, atrakcií a zaujímavostí vrátane výkladov a výletov s miestnym sprievodcom. Poznávacie zájazdy môžu byť zamerané na rôzne témy. Napríklad história, príroda, kultúra alebo gastronómia a sú vhodné pre ľudí, ktorí sa chcú v danom mieste aktívne zoznámiť s miestnymi zvyklosťami a tradíciami.

Poznávanie Jordánska

Jordánsko je jednou z krajín Orientu, ktorú navštevujú zatiaľ skôr malé skupiny cestovateľov. Toto púštne kráľovstvo pritom skrýva veľké množstvo pamiatok, ktoré stoja za návštevu v ktoromkoľvek období roka. Svetoznámu Petru, antický skvost zvaný Jerash, bájne púštne a skalnaté územia Wadi Rum, či legendárne Mŕtve more. Okrem týchto notoricky známych pamiatok a lokalít môžete v tejto krajine spoznať termálne skalné kúpele či vychutnať si lokálnu gastronómiu pri návšteve reštaurácie v jaskyni starej už 60 miliónov rokov. Jordánsko je stvorené pre poznávacie zájazdy!

Booking.com

Čítanie knihy v Mŕtvom mori / Jordansko.sk
Čítanie knihy v Mŕtvom mori / Jordansko.sk

Samozrejmosťou by malo byť okúpanie sa v Mŕtvom mori, ktoré je najnižšie odkrytým miestom na zemskom povrchu. Pri výbere dovolenky v Jordánsku, či už cez cestovnú kanceláriu alebo cestujete po vlastnej osi si starostlivo vyberte vám vyhovujúce ubytovanie, hotely (najlepšie s bohatou polpenziou). Ak pocestujete s CK / CA tak sa vám iste po celý čas bude venovať prítomný skúsený sprievodca. Tiež využiť miestneho, najlepšie akreditovaného sprievodcu nemusí byť na škodu.

Ukážky možných programov zájazdov

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to