Poznávacie zájazdy

Dobrodružstvo vo dvojici / Jordansko.sk

Čo je poznávací zájazd?

Poznávací zájazd je cestovateľská akcia, ktorá má za cieľ poskytnúť účastníkom možnosť spoznať nové miesta a kultúru v danom regióne alebo krajine. Tieto zájazdy sú obvykle organizované cestovnou kanceláriou, turistickou spoločnosťou alebo tzv. po vlastnej osi a zvyčajne obsahujú program plný pamiatok, atrakcií a zaujímavostí vrátane výkladov a výletov s miestnym sprievodcom. Poznávacie zájazdy môžu byť zamerané na rôzne témy, ako napríklad história, príroda, kultúra alebo gastronómia a sú vhodné pre ľudí, ktorí sa chcú v danom mieste aktívne zoznámiť s miestnymi zvyklosťami a tradíciami.

Poznávanie Jordánska

Jordánsko je jednou z krajín Orientu, ktorú navštevujú zatiaľ skôr malé skupiny cestovateľov. Toto púštne kráľovstvo pritom skrýva veľké množstvo pamiatok, ktoré stoja za návštevu v ktoromkoľvek období roka. Svetoznámu Petru, antický skvost zvaný Jerash, bájne púštne a skalnaté územia Wadi Rum, či legendárne Mŕtve more. Okrem týchto notoricky známych pamiatok a lokalít môžete v tejto krajine spoznať termálne skalné kúpele či vychutnať si lokálnu gastronómiu pri návšteve reštaurácie v jaskyni starej už 60 miliónov rokov. Jordánsko je stvorené pre poznávacie zájazdy!

Čítanie knihy v Mŕtvom mori / Jordansko.sk
Čítanie knihy v Mŕtvom mori / Jordansko.sk

Samozrejmosťou by malo byť okúpanie sa v Mŕtvom mori, ktoré je najnižšie odkrytým miestom na zemskom povrchu. Pri výbere dovolenky v Jordánsku, či už cez cestovnú kanceláriu alebo cestujete po vlastnej osi si starostlivo vyberte vám vyhovujúce ubytovanie, hotely (najlepšie s bohatou polpenziou). Ak pocestujete s CK / CA tak sa vám iste po celý čas bude venovať prítomný skúsený sprievodca. Tiež využiť miestneho, najlepšie akreditovaného sprievodcu nemusí byť na škodu.

Booking.com

Ukážky možných programov zájazdov

...

Zdieľaj to