Poďte na nezabudnuteľnú dovolenku!

Jordánsko, krajina bohatá na kultúru, históriu a nádherné prírodné scenérie, ponúka mnoho možností na nezabudnuteľnú dovolenku. Jednou z najpopulárnejších destinácií v Jordánsku je oblasť Mŕtveho mora, ktorá ponúka turistom nielen nezabudnuteľné zážitky, ale aj mnoho príležitostí na oddych a relaxáciu. Dovolenka v Jordánsku pri Mŕtvom mori je „povinná jazda“ každého trochu viac zvedavého turistu.

Najnižšie položené miesto na Zemi

Nížina Jordánu a jej Mŕtve more, to je miesto s najnižším položením, bodom na Zemi, ktoré má vysokú koncentráciu soli a minerálov a preto má jedinečné terapeutické vlastnosti. Ľudia využívajú jeho vody ako jedno z najlepších prírodných liečiv na svete a jordánske kúpele a kúry sú využívané už od staroveku.

Pohľad na Mŕtve more / Jordansko.sk
Pohľad na Mŕtve more / Jordansko.sk

Toto miesto je ideálne na relaxáciu, oddych a liečebné kúry, čo robí z Mŕtveho mora perfektné miesto na dovolenku. Tu je niekoľko možností, ako si užiť dovolenku v Jordánsku pri Mŕtvom mori:

Booking.com

Relaxácia v hotelových kúpeľoch

Väčšina hotelov pri Mŕtvom mori ponúka svojim hosťom širokú škálu kúpeľov a wellness služieb. Slnko, soľ a minerály Mŕtveho mora sú ideálne pre liečbu kožných ochorení, ako je psoriáza, ekzémy a akné.

Bahenný zábal pri Mŕtvom mori / Jordansko.sk
Bahenný zábal pri Mŕtvom mori / Jordansko.sk

Kúpele a procedúry v týchto hotelových kúpeľoch môžu zmierniť bolesť a napätie v svaloch, pomáhajú pri liečbe artritídy a iných reumatologických ochorení.

Plážové aktivity

Pláže pri Mŕtvom mori ponúkajú mnoho príležitostí na vodné a plážové aktivity. Kvôli vysokému obsahu soli v mori je plávanie veľmi ľahké. A plávanie v Mŕtvom mori je jedinečný zážitok!

Čítanie knihy v Mŕtvom mori / Jordansko.sk
Čítanie knihy v Mŕtvom mori / Jordansko.sk

Okrem toho môžete vyskúšať aj windsurfing, kajakárske výlety a rôzne druhy vodných športov. Prirodzene, neide o masové využitie tohto aktívneho oddychu, ale primerané lokalite.

Návšteva historických miest

Jordánsko má bohatú históriu a mnoho historických pamiatok. V oblasti Mŕtveho mora si môžete vychutnať návštevu miest, ako sú bývalá židovská pevnosť Masada, staroveký rímsky amfiteáter v meste Jerash.

Stĺpy oválneho Fóra v Jerashi / Jordansko.sk
Stĺpy oválneho Fóra v Jerashi / Jordansko.sk

A samozrejme, nemožno vynechať perlu Jordánska, skalné mesto Petra, vyhlásené za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. V Petra uvidíte jedinečné skalné útvary zafarbené rôznymi farbami. A tiež rôzne historické stavby, ako chrámy a hrobky vytesané do skál.

Turistika

Okolie Mŕtveho mora ponúka veľa možností na turistiku a prieskum krásnej jordánskej prírody. Môžete si vybrať zo širokej ponuky túr rôznej obtiažnosti a dĺžky.

Národný park Dalana / Jordansko.sk
Národný park Dalana / Jordansko.sk

Jednou z najpopulárnejších túr je k oázam Wadi Mujib, kde môžete prejsť cez skalné údolie až k úžasnej kaskáde. Okrem toho si môžete vyskúšať aj turistiku v púšti Wadi Rum alebo v horách Dana.

Kulinárske zážitky

Jordánska kuchyňa je plná chutí a vôní a je jednou z najlepších v oblasti Stredného východu. Počas svojej dovolenky by ste si nemali nechať ujsť ochutnať miestne jedlá a pochutiny.

Ochutnávka miestnej gastronómie / Jordansko.sk
Ochutnávka miestnej gastronómie / Jordansko.sk

Medzi najznámejšie jordánske jedlá patria hummus, falafel, kebab a maqluba. Okrem toho si môžete vyskúšať aj miestne dezerty, ako je baklava alebo halva.

Dovolenka pri Mŕtvom mori stojí za to

Ako môžete vidieť, dovolenka v Jordánsku pri Mŕtvom mori ponúka viac ako dosť zážitkov a príležitostí na relaxáciu, oddych a zábavu. Okrem iného je tu priestor pre využitie liečebných procedúr a kúr, ktoré môžu pomôcť pri rôznych zdravotných problémoch. Jordánsko je skutočne jedinečná a nádherná krajina a dovolenka pri Mŕtvom mori určite stojí za to. Apropo, viete, že Jordánsko má aj jedno skutočné more (Mŕtve more je de facto jazero), konkrétne Červené more s úchvatným prístavom Aqaba?

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to