Počasie / Podnebie

Aqabský záliv z výšky / Jordansko.sk

Leto v Jordánsku

Každého, kto sa chystá do Jordánska prirodzene zaujíma, aké ho tam bude čakať počasie, aké podnebie vládne krajine. V lete má veľmi príjemné teploty sever Jordánska. Oproti Stredomoriu sú tu ale medzi nocou a dňom väčšie rozdiely. Vyššie teploty a suchá sú počas letných mesiacov na juhu krajiny, teplota môže dosahovať až 40 °C. Na návštevu pamätihodností v tomto období býva priteplo. Málo prší a teplota cez deň sa pohybuje okolo 25 °C v období od marca do mája a od začiatku októbra do polovice novembra, čo je dosť príjemné obdobie.

Zima v Jordánsku

Najmä v januári a vo februári, keď je citeľne chladnejšie, treba na severe, v strede Jordánska v okolí Petry počítať so silnejšími dažďami. Počas zimných mesiacov je oblasť Mŕtveho mora a jordánskeho údolia ideálna na návštevu. Pod 20 °C teplota vody ani vzduchu neklesá.

Booking.com

Klimatické podmienky

Na západe sú stredomorské klimatické podmienky, na východe potom púštne s tým, že počet zrážok klesá úmerne smerom do vnútrozemia. Tieto podmienky majú vplyv na prírodu krajiny.

Súhrnné ročné zrážky

V 90% krajiny sú priemerné ročné zrážky menšia ako 20 cm, na niektorých miestach dokonca iba 2,5-5 cm. Hory sú na tom lepšie, lebo sem zasahujú vlhké vetry od Stredozemného mora.

Počasie v Ammáne

V Ammáne sú priemerné teploty 8 °C v januári a 25 °C v júli. Zrážky tu potom činí 27 cm.

Letný deň v Ammáne / Jordansko.sk
Letný deň v Ammáne / Jordansko.sk

Jordánsko je ideálne celoročne

Jordánsko možno navštíviť v každom ročnom období, preto by malo byť a pomaly už aj je príťažlivé pre obyvateľov, turistov zo Slovenska. A čo Vy, kedy sa chystáte na dovolenku do Jordánska?

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to