Ubytovanie

Hotelová pláž v Aqabe / Jordansko.sk

Tipy na hotely, ubytovanie a ich recenzie

Recenzie niektorých top hotelov, ubytovania v Jordánsku. Ubytovanie v Ammáne, v Jerashi, v Petre, v púšti Wadi Rum, pri Mŕtvom mori a Aqabe.

Akaba / Aqaba – Hotel Crystal ***

Menší, mestský, rodinne vedený hotel postavený v arabsko-andalúzskom štýle, sa nachádza neďaleko verejnej piesočnatej pláže, priamo v centre Aqaby (Akaby). Má množstvo reštaurácií, barov a obchodov. Poskytuje európsky komfort, vďaka priateľskému personálu aj typickú orientálnu pohostinnosť. K súkromnej piesočnatej pláži Baracuda, s pozvoľným vstupom do mora, sa dostanete pohodlnou prechádzkou asi za 15-20 minút (vstup za poplatok). K pláži s koralovým podložím, Royal Diving Club (vstup za poplatok), sa dostanete autobusom, ktorý premáva viackrát denne.

Hotel má vstupnú halu s recepciou a zmenárňou, trezor (za poplatok), jedáleň, reštauráciu, ktorá ponúka medzinárodnú a arabskú kuchyňu, nočný bar s diskotékou, konferenčné a banketové miestnosti. Príjemne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jedného alebo dvoch prístelkov majú kúpeľňu s WC, centrálnu klimatizáciu, chladničku a televízor.

Booking.com

Akaba / Aqaba – Hotel Golden Tulip ****

Moderný mestský hotel je situovaný neďaleko verejnej piesočnatej pláže v blízkosti centra mesta Aqaba (Akaba) – s reštauráciami, kaviarňami a obchodíkmi. K súkromnej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, Barracuda Beach, sa dostanete pohodlnou prechádzkou asi za 15 minút (vstup za poplatok). K pláži s koralovým podložím, Royal Diving Club (vstup za poplatok), sa dostanete miestnym autobusom, ktorý premáva viackrát denne.

Vstupná hala s recepciou a zmenárňou, trezor (za poplatok), reštaurácia, maurská kaviareň, obchodík so suvenírmi, bar, kaderníctvo. Na streche hotela sa nachádza terasa s bazénom, ležadlami a nočným barom. Vkusne a jednoducho zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jedného prístelku majú centrálnu klimatizáciu, kúpeľňu s WC, telefón, SAT TV, chladničku.

Akaba / Aqaba – Hotel Radisson SAS ****

Moderný hotelový komplex sa nachádza priamo na vlastnej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, neďaleko centra Aqaby (Akaby) – s reštauráciami, kaviarňami a obchodíkmi. K pláži s koralovým podložím, Royal Diving Club (vstup za poplatok), sa dostanete autobusom, ktorý premáva viackrát denne.

Vstupná hala s recepciou, reštaurácia, kaviareň, bar, obchodíky so suvenírami, fitnes, sauna, herňa a bazén so sladkou vodou, ležadlá pri bazéne aj na pláži zdarma. Na pláži je bohatá ponuka vodných športov, možnosť hrať volejbal, basketbal, stolný tenis, bedminton. Útulne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jedného prístelku majú kúpeľňu s WC a sušičom na vlasy, centrálnu klimatizáciu, SAT TV, chladničku.

Akaba / Aqaba – Hotel Coral Bay ****

Novo postavený hotel je situovaný priamo na pláži s koralovým podložím (vstup do mora cez mólo), v priamej blízkosti Royal Diving Club s potápačským centrom. Od centra mesta Aqaba (Akaba) – s reštauráciami, kaviarňami a obchodíkmi – je vzdialený asi 12 km, dostanete sa tam taxíkom alebo autobusom.

Vstupná hala s recepciou, zmenárňou, reštaurácia, bar, internetová kaviareň, obchodík so suvenírmi, bazén so sladkou vodou, snack bar pri pláži, ležadlá pri bazéne ako i na pláži zdarma. Útulne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jedného prístelku majú kúpeľňu s WC, centrálnu klimatizáciu, telefón, SAT TV, chladničku a trezor (za poplatok).

Akaba / Aqaba – Hotel Mövenpick *****

Rozľahlý hotelový komplex Mövenpick Resort & Residences Aqaba postavený v orientálnom štýle patrí do rovnomennej svetoznámej hotelovej siete a zaručuje vysokú kvalitu poskytovaných služieb. Nachádza sa len pár minút chôdze od centra Aqaby (Akaby), kde nájdete reštaurácie, kaviarne a obchodíky. Má priamy prístup na vlastnú piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora.

Priestranná vstupná hala s recepciou a zmenárňou, viac reštaurácií, bar, maurská kaviareň, reštaurácia pri pláži á la carte, posilňovňa, sauna, vírivka, 4 bazény (ležadlá zdarma). Na pláži ležadlá a slnečníky zdarma, ponuka vodných športov (vodné skútre, vodné lyžovanie, banán) za poplatok. Luxusne zariadené a klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky majú kúpeľňu s WC, sušič na vlasy, telefón, SAT TV, mini-bar a trezor.

Mŕtve more – Hotel Mövenpick Dead Sea *****

Luxusný hotelový komplex Hotel Mövenpick Dead Sea ***** patriaci do svetoznámej siete Mövenpick, ktorá je zárukou vysokej kvality poskytovaných služieb, je postavený v štýle tradičnej jordánskej dediny. Nachádza sa na najnižšie položenom mieste na svete, priamo na severovýchodnom pobreží Mŕtveho mora, asi 55 km od hlavného mesta Ammánu. Hotelový areál pozostáva z viacerých pavilónov, ktoré sú pomenované podľa archeologických miest v Jordánsku, ako napr. Ayla, Bayda, Dana, Edom atď. Dvojlôžkové izby s možnosťou jedného či dvoch prístelkov sú štýlovo zariadené, majú klimatizáciu, telefón, TV, mini-bar, trezor, kúpeľňu s WC, sušič na vlasy.

Hotel poskytuje klientom vstupnú halu s recepciou, lobby bar, viac reštaurácií, kaviareň, pool bar, dva bazény, knižnicu, fitnes – aerobikové štúdio, tenisové kurty s tvrdým povrchom. Najväčšie a najmodernejšie kúpele na Strednom Východe – ZARA SPA – ponúkajú množstvo terapií na kožné ochorenia (psoriáza, neurodermitída, vitiligo, akné), ochorenia krvného obehu (vysoký krvný tlak, artérioskleróza), dýchacieho ústrojenstva (astma, chronická bronchitída), pohybového aparátu (arthiritída) – a využívajú jedinečné prírodné liečivé účinky Mŕtveho mora. Hotel je vhodný pre najnáročnejších klientov.

...

Zdieľaj to