Ubytovanie

Mŕtve more a bazén hotela Marriot / Jordansko.sk

Tipy na hotely, ubytovanie a ich recenzie

V našom texte nájdete recenzie niektorých top hotelov a tipy na ubytovanie v Jordánsku. Ubytovanie v Ammáne, v Jerashi, v Petre, v púšti Wadi Rum, pri Mŕtvom mori a Aqabe. Či už do Jordánska pocestujete na dovolenku po vlastnej osi, alebo s cestovnou kanceláriou, je vždy dobré mať vopred prehľad o typoch, kategóriach ubytovania/stravovania. Hlavne s vekom rastie celkom prirodzene túžba po komforte a bezpečnosti, kvalite za rozumnú cenu.

Akaba / Aqaba

Pobrežie v Aqabe / Jordansko.sk
Pobrežie v Aqabe / Jordansko.sk

Chystáte sa k jordánskemu pobrežiu Červeného mora na dovolenku? Potom Vašou cieľovou destináciou bude na sto percent prístavné mesto Aqaba/Akaba. Preštudujte si ešte dnes možnosti ubytovania v tejto úchvatnej destinácii. Alebo nechajte všetku starosť na cestovnú kanceláriu a kúpte si rovno pobytový zájazd do Akaby/Aqaby. Tak či onak, dávame Vám do pozornosti náš zoznam desiatich top hotelov v Aqabe pri Červenom mori v Jordánsku. Inšpirujte sa nimi. In medias res:

Booking.com

Hotel Mövenpick Resort & Residences Aqaba *****

Rozľahlý hotelový komplex Mövenpick Resort & Residences Aqaba ***** postavený v orientálnom štýle patrí do rovnomennej svetoznámej hotelovej siete. Táto hotelová značka zaručuje vysokú kvalitu poskytovaných služieb. Nachádza sa len pár minút chôdze od centra Aqaby (Akaby), kde nájdete reštaurácie, kaviarne a obchodíky. Má priamy prístup na vlastnú piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora.

Priestranná vstupná hala s recepciou a zmenárňou, viac reštaurácií, bar, maurská kaviareň, reštaurácia pri pláži á la carte, posilňovňa, sauna, vírivka, 4 bazény (ležadlá zdarma). Na pláži ležadlá a slnečníky zdarma, ponuka vodných športov (vodné skútre, vodné lyžovanie, banán) za poplatok. Luxusne zariadené a klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky majú kúpeľňu s WC, sušič na vlasy, telefón, SAT TV, mini-bar a trezor.

Tipy na ubytovanie v Aqabe:

 • Kempinski Hotel Aqaba ***** Hotel sa lokalizovaný v samom srdci mesta Aqaba, v blízkosti jeho hlavných atrakcií a pláže. Ponúka luxusné a elegantné ubytovanie, reštaurácie, bar, bazén a wellness centrum.
 • InterContinental Aqaba ***** Značkový hotel sa nachádza priamo na pláži v Aqabe a prezentuje sa cez moderné a elegantné ubytovanie, reštaurácie, bary, bazény a wellness centrum. Je ideálny pre rodiny a páry.
 • Hyatt Regency Aqaba Ayla Resort ***** Nový a moderný hotel nájdete v blízkosti jachtového klubu Ayla v Aqabe. Garantuje luxusné a elegantné ubytovanie, reštaurácie, bary, bazény a wellness centrum. Odporúčaný pre rodiny a páry.
 • Al Manara, a Luxury Collection Hotel, Aqaba ***** Luxusný hotel leží na pobreží Červeného mora v Aqabe a ponúka elegantné a štýlové ubytovanie, reštaurácie, bary, bazény a wellness centrum. Určený pre náročných hostí, ktorí hľadajú prvotriedny komfort.
 • DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba ***** Moderný mestský hotel sa nachádza v centre mesta Aqaba a má pohodlné a dobre vybavené ubytovanie, reštaurácie, bary, bazény a wellness centrum. Vyhľadávajú ho rodiny a páry.
 • Grand Tala Bay Resort Aqaba ***** Tento top rezort hľadajte v oblasti Tala Bay v Aqabe. Návštevníkom predkladá súkromné pláže, elegantné ubytovanie, reštaurácie, bary, bazény a wellness centrum. Vhodný pre náročných hostí, ktorí hľadajú prvotriedny komfort a súkromie.
 • Mövenpick Resort & Spa Tala Bay Aqaba ***** Reprezentatívny rezort sa rozkladá v letovisku Tala Bay pri Aqabe a poskytuje súkromné pláže, elegantné ubytovanie, reštaurácie, bary, bazény a wellness centrum. Ak hľadáte súkromie a prvotriedny komfort, tak je stvorený pre Vás.
 • Oryx Hotel Aqaba ***** Hotel stojí v blízkosti centra mesta Aqaba. Ide o moderne zariadené a dobre vybavené ubytovanie. Reštaurácie, bar a fitness centrum sú samozrejmosťou. Pre hostí, ktorí hľadajú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie.
 • Al Raha Village – Aqaba ***** Rezort na súkromnej pláži v oblasti Aqaba. Umožňuje elegantné ubytovanie vo vilách s vlastným bazénom, reštaurácie, bar a wellness centrum. Pre tých, čo hľadajú súkromie a luxus.

Vymenované hotely patria jednoznačne k najlepším v Aqabe pri Červenom mori v Jordánsku. Pri nich nemôžete šliapnúť vedľa. Garantujú Vám istotu pohody, skvelého relaxu a bezpečia. Dokonca ponúkajú rôzne možnosti pre návštevníkov s rozličnými požiadavkami a rozpočtami. Jordánsko je drahšia krajina než Egypt (no lacnejšia než Izrael). Niektoré akciové ceny za ubytovanie pri mori, či first minute alebo last minute ponuky CK, Vás však iste milo prekvapia.

Mŕtve more

Pohľad na Mŕtve more / Jordansko.sk
Pohľad na Mŕtve more / Jordansko.sk

Mŕtve more je „povinná jazda“ každého dovolenkára, turistu v Jordánsku. Niektorí ho uvidia v rámci fakultatívneho výletu, alebo poznávacieho zájazdu. Iní pri ňom strávia týžden a viac (ak sem dôjdu na liečenie). Ponúkame Vám do pozornosti zoznam desiatich top hotelov pri Mŕtvom mori a jeho okolí v orientálnom blízkovýchodnom Jordánsku. Pozrite si ich (kliknitím na link) ponuku a zvážte ubytovanie, ak sa chcete v lokalite zdržať dlhšie.

Hotel Mövenpick Resort & Spa Dead Sea *****

Luxusný hotelový komplex Mövenpick Resort & Spa Dead Sea ***** patriaci do svetoznámej siete Mövenpick. Tá je zárukou vysokej kvality poskytovaných služieb. Je postavený v štýle tradičnej jordánskej dediny. Nachádza sa na najnižšie položenom mieste na svete, priamo na severovýchodnom pobreží Mŕtveho mora. Asi 55 km od hlavného mesta Ammánu. Hotelový areál pozostáva z viacerých pavilónov, ktoré sú pomenované podľa archeologických miest v Jordánsku, ako napr. Ayla, Bayda, Dana, Edom atď. Dvojlôžkové izby s možnosťou jedného či dvoch prístelkov sú štýlovo zariadené, majú klimatizáciu, telefón, TV, mini-bar, trezor, kúpeľňu s WC, sušič na vlasy.

Hotel poskytuje klientom vstupnú halu s recepciou, lobby bar, viac reštaurácií, kaviareň, pool bar, dva bazény, knižnicu, fitnes – aerobikové štúdio, tenisové kurty s tvrdým povrchom. Má najväčšie a najmodernejšie kúpele na Strednom Východe – ZARA SPA. Tie ponúkajú množstvo terapií na kožné ochorenia (psoriáza, neurodermitída, vitiligo, akné), ochorenia krvného obehu (vysoký krvný tlak, artérioskleróza), dýchacieho ústrojenstva (astma, chronická bronchitída), pohybového aparátu (arthiritída). Využívajú jedinečné prírodné liečivé účinky Mŕtveho mora. Hotel je vhodný pre najnáročnejších klientov.

Tipy na ubytovanie pri Mŕtvom mori v Jordánsku:

 • Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea ***** Reprezentatívny hotelový rezort sústredený okolo nádherného bazéna, s priamym prístupom na pláž Mŕtveho mora.
 • Hilton Dead Sea Resort & Spa ***** Značkový hotel s top výhľadom na Mŕtve more, leží okolo nádherného bazéna a s množstvom wellnessových služieb.
 • Dead Sea Marriott Resort & Spa ***** Luxusný hotel s oku lahodiacim výhľadom na Mŕtve more, s množstvom bazénov a wellnessových služieb, ako aj reštauráciami.
 • Crowne Plaza Jordan Dead Sea Resort & Spa ***** Uchvacujúci hotel obkolesuje krásny bazén, pričom hotel je s priamym vstupom na pláž a do Mŕtveho mora, s wellnessovými službami a reštauráciami.
 • Holiday Inn Resort Dead Sea ***** Rozkošný hotel sústredený okolo luxusného bazéna a s bezproblémovým prístupom na pláž Mŕtveho mora, s množstvom wellnessových služieb a reštauráciami.
 • Dead Sea Spa Hotel **** Hotel obkolesuje štyri menšie bazény, má chodník až k Mŕtvemu moru, vlastnú pláž, s wellnessovými službami a reštauráciami.
 • Samarah Resort **** Hotel lokalizovaný okolo dvoch fajnových bazénov, blízko pláže a Mŕtveho mora, s wellnessovými službami a reštauráciami.
 • Comfy Stays at DeadSea Samarah Resort **** Hotel sústredený okolo nádherného bazéna. S blízkym prístupom na pláž Mŕtveho mora, s wellnessovými službami a reštauráciami.
 • Ramada Resort Dead Sea **** Elegantný hotel nachádzajúci sa okolo nádherného bazéna, neďaleko pláže Mŕtveho mora, s wellnessovými službami a reštauráciami.

Tieto hotely sú len niektoré z najlepších ubytovacích možností pri Mŕtvom mori v Jordánsku. Všetky ponúkajú rozličné úrovne luxusu a wellnessových služieb pre svojich návštevníkov. Je len na Vás, ktorý si vyberiete, voľbu neoľutujete. Dovolenku pri Mŕtvom mori môžete tiež jednoducho zakúpiť aj cez cestovnú kanceláriu.

Ammán

Moderná architektúra / Jordansko.sk
Moderná architektúra / Jordansko.sk

Možno Vašu dovolenku v Jordánsku začnete, eventuálne skončite, v Ammáne, možno to bude od začiatku Vaša cieľová destinácia. V každom prípade, mať vopred znalosť o jeho ubytovacích kapacitách nie je vôbec na škodu. Preto, tu je zoznam top desiatich 5 (*****) hviezdičkových hotelov v Ammáne, hlavnom meste Jordánska. Ich ceny, v pomere ku kvalite, Vás milo prekvapia.

Tipy na ubytovanie v Ammáne:

 • Four Seasons Hotel Amman ***** Luxusný hotel poskytuje elegantné a priestranné izby, vonkajšie a vnútorné bazény, wellness centrum, exkluzívne reštaurácie.
 • The St. Regis Amman ***** Hotel ponúka súkromné apartmány a izby, wellness centrum, vonkajšie a vnútorné bazény, exkluzívne reštaurácie.
 • W Amman Hotel ***** Moderný hotel ponúka štýlové a komfortné izby, vonkajšie bazény, wellness centrum, reštaurácie a ďalšie.
 • InterContinental Jordan, an IHG Hotel ***** Hotel charakterizujú luxusné izby a apartmány, wellness centrum, vonkajšie a vnútorné bazény, exkluzívne reštaurácie.
 • Sheraton Amman Al Nabil Hotel ***** Hotel hosťom prináša pohodlné izby, wellness centrum, vonkajšie a vnútorné bazény, reštaurácie a ďalšie.
 • Hilton Amman ***** Hotel reprezentujú štýlové a komfortné izby, wellness centrum, vonkajšie a vnútorné bazény, reštaurácie a ďalšie.
 • Le Royal Amman ***** Hotel ponúka luxusné izby a apartmány, wellness centrum, vonkajšie a vnútorné bazény, exkluzívne reštaurácie a ďalšie.
 • Amman Marriott Hotel ***** V hotel nájdete pohodlné izby, wellness centrum, vonkajšie a vnútorné bazény, reštaurácie a ďalšie.
 • Landmark Amman Hotel & Conference Center ***** Hotel ponúka moderné a elegantné izby, wellness centrum, vonkajšie a vnútorné bazény, reštaurácie.
 • Fairmont Amman ***** Luxusný hotel garantuje štýlové a pohodlné izby, wellness centrum, vonkajšie a vnútorné bazény, exkluzívne reštaurácie a ďalšie.

Vyššie spomínané hotely sú medzi najlepšími v Ammáne a ponúkajú rôzne možnosti pre turistov s rozličnými požiadavkami a financiami. Samozrejme, v Ammáne môžete objaviť aj kvalitné 4 či 3-hviezdičkové hotely, no aj lacné hostely, útulné penzióny, či súkromné apartmány na prenájom.

Petra

Poklad Jordánska - Petra / Jordansko.sk
Poklad Jordánska – Petra / Jordansko.sk

Pozrite si náš výber desiatich top hotelov rôznych kategórii v lokalite Petra a blízkom okolí v orientálnom Jordánskom kráľovstve a zvážte ponuku ubytovania.

Tipy na ubytovanie v Petre a blízkom okolí:

 • Mövenpick Resort Petra ***** Hotel nájdete priamo pri vstupe do archeologického parku Petra a ponúka luxusné izby, wellness centrum, bazény a reštaurácie.
 • Petra Marriott Hotel ***** Hotel sa nachádza v krásnom prostredí v blízkosti Petry a ponúka pohodlné izby, wellness centrum, bazény a reštaurácie.
 • Petra Guest House Hotel **** Hotel je umiestnený priamo v archeologickom parku Petra a ponúka pohodlné izby, reštaurácie a terasu s nádherným výhľadom na skalné formácie.
 • Petra Moon Hotel **** Hotel leží v blízkosti Petry a ponúka moderné izby, reštaurácie a terasu s panoramatickým výhľadom.
 • P Quattro Relax Hotel **** Hotel je lokalizovaný v krásnom prostredí v blízkosti Petry a ponúka elegantné izby, wellness centrum, bazény a reštaurácie.
 • Petra Sella Hotel **** Hotel hľadajte v blízkosti Petry, ponúka pohodlné izby, reštaurácie a terasu s výhľadom na hory.
 • La Maison Petra Hotel *** Hotel stojí v blízkosti destinácie Petra, pričom ponúka moderné izby, reštaurácie a terasu s výhľadom na hory.
 • Seven Wonders Hotel *** Hotel sa vyskytuje v blízkosti Petry a ponúka elegantné izby, reštaurácie a terasu s výhľadom na hory.
 • Al Rashid Hotel ** Hotel postavili v blízkosti Petry a ponúka moderné izby, reštaurácie a terasu s výhľadom na mesto.
 • Rocky Mountain Hotel Hotel sa nachádza v krásnom prostredí v blízkosti lokality Petra a ponúka pohodlné izby, reštaurácie a terasu s výhľadom na okolité hory.

Uvedené hotely patria k lepším v Petre a blízkom okolí, ponúkajú rozličné možnosti pre cestovateľov s rôznymi požiadavkami a rozpočtom. Prirodzene, v Petre a okolí (Wadi Musa) nájdete aj iné kvalitné 4 či 3-hviezdičkové hotely, tiež lacné hostely, pohodlné penzióny, či privátne apartmány na prenocovanie.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to